Arıza kodları

E01 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme İşlemini Gerçekleştiremediğini Belirten Koddur. Bu Durumda Cihazdan Verim Alınması Söz Konusu Olamaz. Kombiye Gazın Gelip Gelmediğini Kontrol Ediniz. Eğer Gaz Girişi Var İse Kombiye Birkaç Defa Olmak Şartı İle Reset Atınız. Resetten Sonrada Düzelmez İse Gaz Armatürün De, İyonlarda, Elektrotlarda Veya Kartta Sorun Olabilir. Alarko Serena Servisi Tarafından Müdahale Gerekir.E02 Arıza Kodu : Cihazda limit termostat denilen bir parça mevcuttur. Bu parça cihaz aşırı ısındığı zamanlarda devreye girerek kombiyi olası zararlardan korumaktadır. Eğer ekranda böyle bir arızayla karşılaşıyorsanız, limit termostatın hasar gördüğünü anlayabiliriz. Konuyla alakalı olarak servisimizi arayınız. 


H20 Arıza Kodu: Kombinin içinde olması gereken ideal bir basınç vardır. Su basıncının bitmesi durumunda cihazın çalışmadığını belirten bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Cihaz basınç olmadığı zaman çalışmamaktadır; cihazın su basıncını ayarlamanız gerekir. İdeal su basıncı 1 – 2 arasında olması gerekmektedir. Su basıncını cihazın altındaki mekanizma yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz eski verimine geri dönecektir.


E05 Arıza Kodu : Tesisat Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Tüketici Kaloriferleri Isıtmada Problem Yaşayabilir. Servis Tarafından Sensörün Değişimi Gerekir. Bu Sensör Yüzeysel Sensör Olarak Da Bilinmektedir.


E06 Ariza Kodu : Kombi Sicak Su Sensorun De Ariza Olustugunu Gosteren Koddur. Bu Esnada Kullanici Sicak Su Alamaz. Veya Sicak Su Bir Sure Akar Bir Sure Akmaz. Alarko Servisini Cagirip Kombiye Mudahale Ettiriniz.


E14 Arıza Kodu : Baca Tıkalı Olabilir Yahut Baca Bağlantılarında Gevşeme Meydana Gelmiş Olabilir. Bu Tip Durumlar Da Kombi Bu Arıza Kodunu Verir. Servis Tarafından Müdahale Gereklidir.


E22 Arıza Kodu : Cihazın parametre ayarlarında sorun oluşmuş. Bu sebeple cihaz eski çalışma sistemini sürdüremez. Servis tarafından parametre ayarlarının yapılması gerekmektedir. 


E 35 Arıza Kodu : Kombi ateşleme yapıyor, ama alev alamadığından dolayı geri sönüyor ve verim sağlamıyor. Gazla alakalı bir arıza meydana gelmiş olabilir. Alarko servisini arayınız. 80 ledi yanıp sönüyorsa : Cihaz kendini kullanıma kapamış durumda. Bu sebeple de kombi ateşleme yaparken alev alamadığından verim sağlamıyor. Alarko trendy servisini aramanız gerekmektedir. 

80 ve 70 ledi yanıp sönüyorsa :Kombinin içinde mevcut olan ısı en yüksek seviyeye ulaştığından dolayı kombi kendi işlevlerini geçici olarak kilitlemiş demektir. Kombinize reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servisimiz ile iletişime geçiniz. 


80 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Cihazın baca çekişinde problem yaşandığını belirten hata kodudur. Acil olarak kombinizin bacasına baktırmanız gerekmektedir. 60 ledi yanıp sönüyorsa ;Kombinizin hava akım sorunu mevcut. Fanında arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servisten yardım almanız gereken bir durumdur. 70 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içindeki su basıncı düşük. Kombinize su verdiğiniz takdirde sorun çözülecektir. Standart su bar ayarı 1,5 bar dır. 


50 ledi yanıp sönüyorsa :Kombinin sıcak su vermesinde etmen olan parçada hasar meydana gelmiş durumda. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir veya sıcak suyu hiç alamayabilir. Sensör değişirse sorun çözümlenir. 


40 ledi yanıp sönüyorsa : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Eğer kombide 40 ledi yanıp sönüyorsa bu sensörde arıza var demektir. Kombinizin derecesi yükseltilsede petekleriniz ısınmayabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur. 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret4828